kks

i

Autor: kks kalisz

Sport

KKS Kalisz: trzeba zasuwać, walczyć i wierzyć

2024-04-29 10:08

Bardzo trudny czas dla KKS Kalisz. W sobotę na swoim boisku przegrali 0:1 z Olimpią Elbląg. Wicelider tabeli dał się pokonać drużynie z 13 miejsca więc nie brakuje rozgoryczenia. Do końca rundy zostały 4 kolejki więc czas na refleksję i działania naprawcze.

Musimy wziąć na siebie rozgoryczenie wszystkich dookoła, bo to nasza wina – zespołu, sztabu, zawodników - mówi trener Paweł Ozga: Natomiast irytujące jest to, że przychodzi trochę nerwów, stresu, a my nie możemy sobie poradzić z prostymi rzeczami na boisku. Ale piłka jest w grze, do końcu rundy jeszcze 4 kolejki i wszystko się może wydarzyć. Niektórzy założyli, że ten awans nam się należy, ale liga układa się w taki, a nie inny sposób. Nikt nie składa broni, trzeba zapierniczać i wierzyć.

Przede wszystkim każdy z nas niech weźmie odpowiedzialność za wynik. Możemy opowiadać o sytuacji, która była wokół klubu, o wszystkim dookoła, ale każdy powinien w szatni uderzyć się w pierś i zacząć krytykę od siebie. Bo to my wychodzimy na boisko i jesteśmy odpowiedzialni za to, co tam się dzieje -dodaje Adrian Cierpka. 

Kolejny mecz KKS rozegra na wyjeździe. W Poznaniu spotka się z drużyną Lecha już 4 maja o 13.30. Patronem medialnym trójkolorowych jest Radio Eska.

kks

i

Autor: az