kks ozga

i

Autor: kks kalisz

Piłka nożna

KKS Kalisz - trener Ozga w elicie UEFA [POSŁUCHAJ]

2023-10-18 10:12

Trener KKS Kalisz w światowej elicie UEFA. Paweł Ozga znalazł się w gronie 20 trenerów z całej Polski, którzy zakwalifikowali się na tą edycję szkolenia. A kurs UEFA PRO to najwyższe uprawnienia trenerskie, jakie można zdobyć na świecie.

Kurs zakończy się egzaminem i stosownym certyfikatem w lutym przyszłego roku. Ale żeby się w ogóle na niego dostać trzeba spełnić parę warunków.Przede wszystkim liczyło się doświadczenie w pracy jako pierwszy trener lub asystent na poziomie ekstraklasy - mówi Paweł Ozga. Druga sprawa to test wiedzy ogólnej, a w trzecim trzeba było rozgryź i rozłożyć na czynniki pierwsze fragment meczu i wykazać się wiedzą. I rozmowa kwalifikacyjna, gdzie padały rożne pytania, nie tylko merytoryczne, ale też dotyczace własnego rozwoju, wizji, planu na życie.

kks ozga

i

Autor: kks kalisz

Uzyskane uprawnienia to możliwość pracy na każdym poziomie na całym świecie - dodaje Ozga. Raz na miesiąc jest czterodniowy zjazd w Białej Podlaskiej, ale też parodniowe szkolenia w innych klubach. Obowiązkowy jest staż tygodniowy w zespole z najwyższej klasy rozgrywkowej. Już kilka mam takich za sobą- najlepszy to był u Juliana Nagelsmana w Hoffenheim. To było 7 lat temu w Niemczech, kiedy Nagelsman dopiero wchodził na szczyt. Byłem też w Realu Sociedad, kilku klubach w Hiszpanii, ale też w Ruchu Chorzów i to było fantastyczne doświadczenie.

KKS Kalisz - trener Paweł Ozga dołącza do elity UEFA
kks eska

i

Autor: az

Kurs UEFA PRO trwa łącznie półtora roku i zakończy się egzaminem w lutym przyszłego roku. Patronem medialnym KKS KALISZ jest Radio Eska.

kks

i

Autor: az
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE