kks

i

Autor: kks kalisz

Piłka nożna

KKS Kalisz- sezon burz trwa

2024-07-02 10:52

KKS Kalisz ma nowego prezesa. Klub wydał oficjalny komunikat o zmianach w zarządzie. Właściciel KKS Marcin Antczak, który wykupił miesiąc temu wszystkie udziały, pozostaje w zarządzie, prezesem mianował jednak Marcina Szymczyka. Z klubu odchodzi jednak Ilona Juskowiak- dotychczas dyrektor zarządzający.

KKS Kalisz z przytupem wchodzi w nowy sezon. I wiadomo było, że wiążą się z tym zmiany, ale teraz ich kierunek i tempo rodzą wiele pytań. Trzy mecze przed końcem sezonu klub pożegnał się z trenerem Pawłem Ozgą. W marcu stanowisko stracił poprzedni prezes prezes – Robert Trzęsała, który jednak pozostał w klubie, choć nie wiadomo w jakiej roli. Od tego czasu wszystkie obowiązki pełnili - Ilona Juskowiak jako dyrektor zarządzający oraz Tomasz Owczarek jako dyrektor sportowy. Teraz jednak nadchodzą zmiany, bo od poniedziałku klub ma nowego prezesa. To Marcin Szymczyk, znany w sportowym świecie, bo wcześniej był prezesem GKS Bełchatów. Niestety było to w czasie, kiedy klub wypadał z ekstraklasy i trudno dziś wyrokować jakim to jest zwiastunem dla KKS. We wtorek klub ogłosił, że żegna się również właśnie z Iloną Juskowiak, która de facto kierowała nim przez ostatnie pół roku. 

kks

i

Autor: kks kalisz Ilona Juskowiak

W jakim składzie trójkolorowi przystąpią do nowego sezonu na razie nie wiadomo. Jedyne co wiadomo to to, że klub w ciągu kilku dni „pozbył” się 6 graczy, w tym Huberta Sobola – najlepszego strzelca 2 ligi w poprzednim sezonie, Mateusza Żebrowskiego czy Filipa Szewczyka. Kto ich zastąpi nie wiadomo, bo na razie te zmiany przypominają nie transfery a raczej „letnią wyprzedaż”. Czego dowiemy się jeszcze zanim drużyna wybiegnie na boisko 20 lipca? Na razie pozostają komentarze, które lawinowo posypały się pod postami KKS:

"Przecież ona obejmowała dopiero co stanowisko Dyrektora, o co chodzi?"

"Śmiechu warte w tym klubie....kiedy te zwalnianie osoby obejmowały te stanowiska? 2,3 miesiące temu? Z takim podejściem w tym roku obrona przed spadkiem / Max druga połowa tabeli"

"Zaraz zostanie sam zarząd i prezes""Żałosne co to się odpier...""Widocznie nowy prezes za dużo chodził po budowach z Panem Antczakiem i widocznie bez kasku, jak to na budowie coś spadło i mamy efekty…"

"Nowy prezes wszedł do klubu razem z drzwiami jak widać…... mury stoją ale wyhamował dopiero na murawie""To nowy Prezes niech się zabierze za kontrakty zawodników, którym się skończyły bo dzisiaj wkurzył się Szewczyk i go nie ma a bez kontraktów jest jeszcze chyba z pięciu. Po tych stratach i ubytku 7 zawodników czas na wzmocnienia"

kks

i

Autor: kks kalisz