bankomat

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Kępno. Prawie stracił 98 tysięcy złotych. Szybka reakcja policja uratowała pieniądze 27-latka

2023-05-29 8:31

Mógł stracić ponad 100 tysięcy. Ale znaczną część tej sumy uratowała szybka akcja policji i pracownika jednego z banków. 27-latek z Kępna dał się nabrać "metodą na włamanie na konto". Dzięki bystrości prawdziwego pracownika banku i policji - młody mężczyzna nie stracił wszystkich pieniędzy.

Kilka dni temu do młodego mężczyzny zadzwonił – jak się okazało – oszust, który poinformował, go, że ktoś włamał się na jego konto i próbuje wziąć na niego kredyt. Namówił 27-latka do przekazania wszystkich pieniędzy na inne konto.

Zmanipulowany mężczyzna zaczął działać wg instrukcji oszusta.

Wpłacał pieniądze we wpłatomacie, a te pieniądze szybko blikiem były wypłacane. To zaniepokoiło pracownika banku, który z kolei zawiadomił policję. Szybka reakcja funkcjonariuszy uratowała 98 tysięcy złotych.

- Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, iż do 27 letniego mieszkańca powiatu kępińskiego zadzwonił nieznany mężczyzna podając się za obsługę banku i informując pokrzywdzonego, że ktoś włamał się na jego konto bankowe i próbuje zaciągnąć kredyt w jego imieniu. Oszust namówił pokrzywdzonego na zaciągnięcie pożyczki oraz na wypłatę wszystkich oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym. Następnie pokrzywdzony miał wpłacić wszystkie pieniądze, ponad 130 tysięcy złotych na podane przez oszusta konto bankowę. Dzięki czujności pracowników banku oraz szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Kępna, którzy powstrzymali 27-letni kępnianina od dalszej wpłaty pieniędzy - informuje KPP w Kępnie.

Przestępcy, który zdążył zgarnąć już część pieniędzy 27-latka – szuka teraz policja, która jednocześnie ostrzega przed takimi oszustami.

Ten przypadek pokazuje, że oszuści nie odpuszczają stosując coraz wymyślniejsze legendy, metody i socjotechniki, aby zmanipulować osoby, wpędzić je w sytuację stresową, która uniemożliwia racjonalne myślenie i działanie. Przy tej okazji kolejny raz przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu pieniędzy. Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę, przekazanie pieniędzy krewnemu przez pośrednika czy wpłatę na konto, należy natychmiast się rozłączyć i potwierdzić informację u członków rodziny lub w placówce bankowej. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości należy zadzwonić pod nr 112 lub 477756211 – po uprzednim rozłączeniu poprzedniej rozmowy - i opowiedzieć policjantowi o swoich podejrzeniach. Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i wypłatach z banku, zwłaszcza dużych sum pieniędzy. Pamiętajmy, aby o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować POLICJĘ - czytamy na stronie kępińskiej komendy.

QUIZ: którym superbohaterem Marvela jesteś?

Pytanie 1 z 8
Twoja super moc to:
Źródło: Kępno. Prawie stracił 98 tysięcy złotych. Szybka reakcja policja uratowała pieniądze 27-latka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE