Kalisz. Zrobiły na drutach koce dla zwierzaków ze schroniska

i

Autor: mraj na zdj. Dziewczyny z grupy OCZKOŁAPKI

SPOŁECZNE

Kalisz. Zrobiły na drutach koce dla zwierzaków ze schroniska

2023-12-08 10:23

Dziergały, dziergały i wydziergały na drutach koce dla zwierzaków przebywających w kaliskim schronisku. Mowa kaliszankach z grupy OCZKOŁAPKI, które od dwóch lat spotykają się w Domu Sąsiedzkim i wspólnie tworzą różne rzeczy.

Połączyły przyjemne z pożytecznym i w ten sposób pomogły zwierzakom przebywającym w schronisku w Kaliszu. Kaliszanki z grupy OCZKOŁAPKI, potrafią zrobić na drutach niesamowite rzeczy. I tak wspólnie zrobiły ponad 30 koców, które przekazały do kaliskiego przytuliska.

Dostałyśmy bardzo dużo włóczek i postanowiłyśmy, że te włóczki wykorzystamy w jakiś fajny sposób. Zrobiłyśmy kocyki, które przekazałyśmy do kaliskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt – mówi nam Monika Żyro, z grupy Oczkołapki.

Przygotowanie koców to była dla nas sama przyjemność. Dodaje Iwona Karasińska.

Kocyki nie są trudne do wykonania. Robiłyśmy je przez pół roku. W sumie udało nam się zrobić ponad 30 koców. Zaprosiłyśmy do Domu Sąsiedzkiego wolontariuszkę ze schroniska, która przyszła z pieskiem i nastąpiło uroczyste przekazanie koców.

Wspólne dzierganie odbywa się raz w tygodniu w Domu Sąsiedzkim. A panie mają już w planach kolejną akcję. Tym razem chcą przygotować maskotki, które później przekażą dla dzieci przebywających w szpitalu.​

Kalisz. Zrobiły na drutach koce dla zwierzaków ze schroniska

i

Autor: Dom Sąsiedzki Podgórze 2-4

Jak obchodzi się Nowy Rok na świecie? Te ciekawostki mogą cię zaskoczyć! [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
W którym kraju mieszkańcy wybierają się na plaże i skaczą przez siedem fal, wypowiadając siedem życzeń?