Kalisz. Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Wrocławskiej. Skoda zatrzymała się na ogrodzeniu posesji

i

Autor: PZ

WYPADEK

Kalisz. Zderzenie dwóch pojazdów na ul. Wrocławskiej. Skoda zatrzymała się na ogrodzeniu posesji

2024-02-06 11:39

Wyglądało groźnie, ale na szczęście nic nikomu się nie stało. Na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu doszło do zderzenia dwóch samochodów, z których jeden dachował i uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało sprawca zdarzenia wydmuchał ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek (06.02) w godzinach porannych. Na ulicy Wrocławskiej zderzyły się dwa samochody osobowe, z których jeden dachował.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 37-latek poruszający się pojazdem osobowym marki Citroen, nie zachował ostrożności i uderzył w tył Skody. Za kierownicą tego auta siedział 25-letni mężczyzna. Po zderzeniu Skoda dachowała na poboczu drogi i uszkodziła ogrodzenie przyległej posesji – mówi nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Na szczęście nic nikomu się nie stało, ale kierowca Citroena będzie musiał się teraz tłumaczyć.

Jak wykazało badanie stanu trzeźwości sprawcy, kierowca citroena miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje Anna Jaworska-Wojnicz.

Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy w skróconej wersji. Czy zdałbyś test za pierwszym razem?

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja