policja

i

Autor: Fb Polska Policja

policja

Pleszew. 14-latek uciekał policji. Na komisariat przyprowadziła go mama!

2024-02-06 10:01

Najpierw była brawurowa nocna jazda, a potem skrucha. Finał tej sprawy będzie miał miejsce w sądzie. To wszystko po pościgu policji za osobową skodą, którą kierował 14-latek. Wszystko działo się na drogach powiatu pleszewskiego w miniony weekend.

Uciekał policjantom osobową skodą - ​w komisariacie stawił się z matką. To wszystko wydarzyło się w wielkopolskim Pleszewie. W miniony weekend policjanci ścigali skodę, która pędziła m.in. krajową "12" na terenie powiatu pleszewskiego. Kierowca pojazdu złamał wszystkie możliwe przepisy - jechał bardzo szybko, nie stosował się do znaków i nie zatrzymał się do kontroli, a potem skutecznie policji zwiał.

- Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pleszewskiej komendy na ul. Magazynowej w Pleszewie zauważyli samochód marki skoda. Postanowili wylegitymować osoby znajdujące się w środku auta. W momencie, gdy policjant zbliżał się do pojazdu, kierowca gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku DK nr 12 - mówi Monika Kołaska, rzeczniczka komendy w Pleszewie. - Podczas ucieczki kierowca przekraczał dozwoloną prędkość, nie stosował się do znaków drogowych m.in do znaku stop. Omijał wysepki z lewej strony i wyprzedzał w miejscach niedozwolonych. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, podawane przez policjantów. Samochodu nie udało się zatrzymać - dodaje.

Ale sumienie najwidoczniej kierowcę ruszyło, bo dzień później stawił się w pleszewskim komisariacie w towarzystwie mamy, bo kierowca miał zaledwie 14 lat. Podczas przesłuchania chłopak przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz zajmie się nim sąd rodzinny.

QUIZ. Te przysłowia znają nawet dzieci, a Ty? My zaczynamy, ty kończysz! 8/10 to minimum

Pytanie 1 z 10
Wybierać się jak sójka....