Kalisz zaprasza na urodzinowe przyjęcie! Co będzie się działo?

i

Autor: Urząd Miasta Kalisza

urodziny miasta

Kalisz zaprasza na urodzinowe przyjęcie! Co będzie się działo?

2024-06-07 16:35

Kalisz świętuje urodziny i zaprasza na przyjęcie. We wtorek 11, czerwca na Głównym Rynku odbędzie się wspólne świętowanie. Szczegóły poniżej.

Będą tory, życzenia, symboliczne 100 lat oraz koncert. Tak zapowiada się przyjęcie urodzinowe Miasta Kalisza.

O godz. 18.30, z okna sali recepcyjnej ratusza zabrzmi hejnał. Następnie życzenia miastu złożą prezydent Krystian Kinastowski oraz Sławomir Lasiecki, przewodniczący Rady Miasta Kalisza. Przy akompaniamencie big bandu i wspólnie z kaliskimi chórami odśpiewamy symboliczne „100 lat”. W organizację wydarzenia zaangażowały się lokalne cukiernie i pracownie cukiernicze, które przygotują torty dla mieszkańców – informuje Katarzyna Ciupek, rzeczniczka kaliskiego magistratu.

Kaliszanie mogą także liczyć na muzyczną ucztę. Na scenie wystąpi kaliski Big Band NEW COLLECTIVE, któremu towarzyszyć będą także wokaliści,  Małgorzata Biniek i Łukasz Tomaszewski. Pod kierownictwem puzonisty Olofa Knockenhauera.

Generalnie będzie to muzyka jazzowa, ale również trochę funky, swingu i oczywiście polskich przebojów muzyki rozrywkowej – mówi Dariusz Wypych z Big Band New Collevtive.

Początek wydarzenia, we wtorek o 18.30.