zakonnica

i

Autor: pixabay

przemoc

Kalisz. Zakonnica z zarzutami za złe traktowanie uczniów

2023-09-06 10:02

Miała dzieci szarpać i grozić im piekłem. Siostra zakonna z Kalisza (woj. wielkopolskie) z zarzutami naruszenia nietykalności cielesnej czwórki dzieci. Prowadzone od blisko 10 miesięcy śledztwo w tej sprawie ma zakończyć się jeszcze we wrześniu. O szczegółach piszemy poniżej.

Zakonnica z Kalisza biła dzieci?

Zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dla zakonnicy z Kalisza. Po blisko 10 miesiącach śledztwa siostra, która uczyła w jednej ze szkół, usłyszała cztery zarzuty niewłaściwego zachowania wobec czwórki ośmioletnich dzieci. Zdaniem prokuratury siostra miała m.in. dzieci szarpać, chwytać i ściskać za ręce czy grozić im piekłem.

- Podejrzana usłyszała cztery zarzuty w związku z artykułem 217 kodeksu karnego – mówi nam prokurator Marcin Kubiak. - Zachowanie siostry zakonnej miało polegać m.in. na szarpaniu dzieci, chwytaniu za ręce. Nie ma mowy o biciu. Podczas przesłuchania podejrzana złożyła wyjaśnienia, w których NIE przyznała się do zarzucanych czynów - dodał.

Zawiadomienie złożyli rodzice. - Cieszy nas, że uwierzono naszym dzieciom - mówi nam ojciec jednego z pokrzywdzonych ośmiolatków.

Choć to dopiero pierwsza taka decyzja w tym postępowaniu to mamy wrażenie, że ta osoba już została w pewien sposób ukarana dzięki temu, że sprawę zdecydowały się nagłośnić media. Cieszymy się, że to idzie w tym kierunku i ta pierwsza część postępowania skończyła się, jak się skończyła, choć podkreślmy takie rzeczy, jak zachowanie tej pani w szkole, nie powinny w ogóle mieć miejsca i ta historia w ogóle nie powinna się zacząć. Osoba, która nie powinna pracować z dziećmi, nie będzie z nimi pracować. Fakt, trochę to postępowanie trwało, ale cieszy nas, że katechetka usłyszała zarzuty.

Po ujawnieniu sprawy – jesienią ubiegłego roku, siostra, decyzją przełożonych, została odsunięta od nauczania. Jeszcze w tym tygodniu ma być ponownie przesłuchana, a prokurator akt oskarżenia chce napisać jeszcze we wrześniu. Kobiecie grozi do roku więzienia.

.Art.  217.  [Nietykalność cielesna] KODEKSU KARNEGO

§  1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§  2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§  3.Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

za:sip.lex.pl

Jakim typem osobowości jesteś? Testowy quiz

Pytanie 1 z 2
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Historyk OBNAŻA wielką mistyfikację polskiego katolicyzmu. „Makryna Mieczysławska nigdy nie była zakonnicą”. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE