Kalisz. Zagrają dla Oliwierka i Szymonka

i

Autor: arch. prywatne na zdj. Oliwier Chojnacki i Szymon Oliwiecki

KONCERT CHARYTATYWNY

Kalisz. Zagrają dla Oliwierka i Szymonka

2023-08-25 18:50

„Wspieramy Oliwierka i Szymonka” pod takim hasłem odbędzie się koncert charytatywny w Kaliszu. Impreza już w sobotę, 2 września na placu przy Baszcie Dorotce. Szykuje się moc atrakcji.

Dla Oliwiera Chojnackiego i Szymona Oliwieckiego odbędzie się impreza charytatywna. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie chłopców. Szymon Oliwiecki ma 13 lat i choruje na padaczkę lekooporną. Oliwier Chojnacki ma 12 lat. Chłopiec od urodzenia jest niepełnosprawny i wymaga ciągłego wsparcia. Leczenie chłopców jest niestety bardzo kosztowne. Dlatego 2 września warto zajrzeć na plac przy Baszcie Dorotce w Kaliszu i wspomóc chłopaków. Będzie się działo. W programie atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych.

Zaczynamy o 12.00. Będą różnego rodzaju pokazy m.in. karate, występy artystyczne. Będą także zabytkowe samochody. Kącik plastyczny dla dzieci, malowanie buziek. Między występami odbędą się licytacje – mówi nam Paulina Oliwiecka, mama Szymka.

To jednak nie wszystko. Popołudnie i wieczór upłynie w rockowych i metalowych klimatach. Na scenie zaprezentuje się kilka zespołów. Koncerty rozpoczną się około godziny 17.00.

Zespół EREM to bardzo młodzi i ambitni ludzie, którzy grają fajną muzykę. Usłyszymy także Julię Podolską. Na scenie pojawi się również ekipa Wysadzeni Za Wysoko, którzy się reaktywowali. Panowie grają w okrojonym składzie, ale wspierają nas po raz kolejny. I za to dziękujemy. Będzie też zespół EXPERIMENT. To ekipa młodych ludzi, którzy także grają fajną muzykę. Na koniec wystąpi zespół SUBTERFUGE. Uczestnicy wielu rockowych i metalowych festiwali – dodaje Adam Chojnacki, tata Oliwierka.

Gramy muzykę progresywną, metal progresywny. W repertuarze mamy też wiele fajnych ballad. Chcemy, by nasza twórczość trafiała do szerszej publiczności. Myślę, że to będzie ciekawe widowisko i zachęcamy wszystkich, by przyszli 2 września, usłyszeli nas i pomogli chłopakom – mówi Krzysztof Marchwacki, basista zespołu Subterfuge.

Kalisz. Zagrają dla Oliwierka i Szymonka

i

Autor: organizatorzy

Imprezę medialnie wspiera Radio Eska.

Quiz. Polski rock zaczął się w PRL! Czy pamiętasz tamte zespoły?

Pytanie 1 z 10
Kto był wokalistą zimnofalowego zespołu Aya RL założonego w 1983 roku?