Kalisz. Za nami 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

2023-01-30 7:43

Występy wokalne, taneczne, koncert zespołu Blues Monkey i szereg licytacji. Tak wyglądał 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaliszu. Impreza odbyła się w hali Arena. Przez cały dzień na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy z puszkami. Tych w tym roku było blisko 600.

W tym roku orkiestra Jurka Owsiaka zagrała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą” . Atrakcji nie zabrakło również w Kaliszu. Na scenie w Hali Arena pojawili się tancerze z L’ART Szkoła Tańca, Sieraszewski Dance Studio i Fabryki Tańca Różańscy. Nie zabrakło również występów wokalnych. Swoje talenty pokazali wokaliści z Talent Studio i Piano Song. Na scenie pojawiła się także kapela Blues Monkey. Między występami prowadzone były licytacje. Oprócz tego odbyła się zbiórka krwi. O godzinie 20.00 rozbłysnęło światełko do nieba.

Dopisali nam wolontariusze. Było bezpiecznie. Ważne jest to, że wokół tej wspaniałej akcji gromadzi się cała masa ludzi. Kaliszanie otwierają nie tylko swoje serca, ale i portfele. Będziemy usatysfakcjonowani z każdej kwoty, ale nie ukrywam, że zależy nam, żeby ta kwota była jak największa.

Mówi nam Mirosław Przybyła, szef sztabu WOŚP w Kaliszu

Na ten moment zebrano blisko 207 tysięcy złotych, ale liczenie cały czas trwa.

Sprawdź swoją wiedzę o WOŚP!

Pytanie 1 z 10
W jakiej walucie zbierano pieniądze podczas 1. Finału WOŚP?