SPOŁECZNE

Kalisz. Wspinali się po ścianach „okrąglaka”, by rozbawić małych pacjentów i zebrać pieniądze na WOŚP

2024-01-17 15:26

Superbohaterowie odwiedzili małych pacjentów kaliskiego szpitala. Spuszczeni na linach zaglądali do okien i wykonywali akrobacje. To ogólnopolska akcja, która odbyła się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Alpiniści przemysłowi i druhowie OSP przebierają się w stroje superbohaterów i na specjalnych linach zjeżdżają z dachów szpitali, przy okazji myjąc okna. Akcja odbywa się już po raz czwarty. W tym roku zawitała także do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu.

Zjeżdżamy do młodych pacjentów. To już 4. akcja Alpiniści dla WOŚP. Wszystko po to, żeby malować uśmiechy, wejść w interakcję, poprawić im humory, samopoczucie i pobyt w szpitalu, bo jak wiemy, pobyt w szpitalu nie wiąże się z niczym przyjemnym. Białe ściany, zapach, lekarskie kitle, to nie jest pozytywny widok. A jak się pojawi strażak czy inny supermen, to często to ukierunkowuje młodego pacjenta na przyszłość. Bo oni chcą być strażakami, policjantami, a może też alpinistami - mówi nam Sławomir Seńczyszyn, koordynator akcji.

 W tym roku alpiniści pojawią się w prawie 30 miastach w Polsce. 

QUIZ: Wpierasz WOŚP? Pokaż, jak dobrze znasz Orkiestrę!

Pytanie 1 z 14
W którym roku została założona Fundacja WOŚP?