Kalisz. Wpadł przez przyciemniane szyby. W organizmie miał blisko 2 promile

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Kalisz. Wpadł przez przyciemniane szyby. W organizmie miał blisko 2 promile

2023-08-11 16:44

23-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego w rękach kaliskich policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej BMW z nadmiernie przyciemnionymi szybami w polu widzenia kierowcy. Podczas kontroli okazało się, że młody kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. 23-latek wydmuchał blisko 2 promile.

Policjanci z drogówki pełniący służbę na terenie Kalisza zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW młodego mężczyznę. Pojazd, którym kierował mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego miał nadmiernie przyciemnione szyby.

Nerwowe zachowanie kierowcy oraz wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło wątpliwości. Siedzący za kierownicą BMW 23-latek, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Policjanci zatrzymali 23-latkowi dokument prawa jazdy. W związku z nadmiernie przyciemnionymi szybami funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny od BMW.

Właściciel pojazdu po usunięciu nieprawidłowości, będzie musiał pojechać do stacji kontroli, gdzie pojazd zostanie sprawdzony przez diagnostę. Jeżeli będzie sprawny, zostanie wydane odpowiednie zaświadczenie, które umożliwi odbiór zatrzymanego dowodu rejestracyjnego w urzędzie, który taki dokument wydał – informuje kaliska policja

Już wkrótce nieodpowiedzialny kierowca za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Kierowca musi liczyć się również z utratą prawka na dłuższy czas.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy 2023? Sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Z jaką maksymalną prędkością możesz jechać mijając ten znak?
Quiz - znak drogowy