Kalisz. Ulica Niecała znów będzie świętować

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

KULTURA

Kalisz. Ulica Niecała znów będzie świętować

2023-08-30 15:39

To święto, które cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kaliszan i nie tylko. Mowa o święcie ulicy Niecałej. Tegoroczne odbędzie się pod hasłem „Stare Rzeczy, Nowe Cuda: Spotkanie Tradycji i Nowoczesności". Impreza już w sobotę, 2 września.

Święto ulicy Niecałej tworzą przede wszystkim społecznicy, mieszkańcy i przedsiębiorcy. To wydarzenie, które przyciąga osoby nawet spoza Kalisza. Co roku jest wielu wystawców. Tak będzie i teraz.

Udało nam się zgromadzić ponad stu wystawców z przepięknymi ekspozycjami, z przepięknymi życiowymi pasjami. Jak zawsze będą funkcjonować dwie sceny, jedna przy fontannie, a druga naprzeciwko Komody. Pojawią się lalki, które co roku są gospodarzami imprezy. Tutaj będą państwo Piaseccy ze zbiorem tychże lalek. Na pewno zobaczymy bibliotekę kaliską z prezentacją wystawy „Niektórzy lubią poezję" Wisławy Szymborskiej na fotografiach Joanny Helander – mówi Cezary Suszyński, organizator wydarzenia.

Na Święcie ulicy Niecałej pojawią się Elwira i Judyta Fibiger, potomkinie znakomitego rodu budowniczych słynnych fortepianów i pianin z Kalisza. Będzie to cudowna okazja, aby porozmawiać o dwóch wspomnieniowych książkach pani Elwiry, m. in. o „Fortepian moja miłość”, a także obejrzeć dokumentalny film pani Judyty zatytułowany tak jak pierwsza książka jej mamy – „Dusza zaklęta w fortepianie”. Nie zabraknie także stoisk służb mundurowych. Fani motoryzacji będą mieli okazję zobaczyć Rolls&Royce oraz jednego z najnowszych pojazdów elektrycznych Mercedesa.

Wydarzenie rozpocznie się o 11.00 i potrwa do 18.00.

Kalisz. Ulica Niecała znów będzie świętować

i

Autor: organizatorzy

Jak dobrze znasz polską modę?

Pytanie 1 z 9
La Mania to polska firma, której sklep możemy znaleźć w londyńskim domu towarowym. Którym?