kalisz

i

Autor: MN

remonty drogowe

Kalisz. Ulica Korczak do remontu. Utrudnienia od 2 listopada

2023-10-27 8:05

Kolejne utrudnienia dla kierowców szykują się w Kaliszu. W przyszły czwartek – 2 listopada – rozpocznie się remont ulicy KORCZAK na odcinku – Poznańska – Wiejska. A to oznaczać będzie spore zmiany i i zamieszanie. Będą objazdy. Będą też poprzesuwane przystanki autobusowe. Prace mają potrwać do 12 grudnia.

Jak informują władze Kalisza - w pierwszym etapie prace prowadzone będą po lewej stronie ulicy Korczak (patrząc od ul. Poznańskiej). Dla ruchu kołowego pozostawiona zostanie jezdnia o szerokości 2,75 m oraz wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu – od strony ul. Poznańskiej w kierunku ul. Wiejskiej.

Dlatego przygotowano objazdy:

- od strony Ronda Korczaka poprzez ul. Stanczukowskiego i ul. Poznańską,

- od strony ul. Bursztynowej (w obrębie skrzyżowania ul. Korczak z ul. Wiejską) poprzez ul. Wiejską, ul. Dobrzecką do ul. Stanczukowskiego.

Ponadto zmienią się także miejsca przystankowe. A także trasy trzech linii - i 1, 1A oraz 5.

Linie nr 1 i 1A:

• w kierunku Cmentarza Komunalnego od przystanku Stanczukowskiego Dobrzecka 01 pojadą ulicami Stanczukowskiego i Poznańską, a następnie stałą trasą;

• w kierunku ulicy Dobrzeckiej od przystanku Poznańska Galeria 10 pojadą ulicami Stanczukowskiego, Dobrzecką, a następnie stałą trasą.

Linia nr 5:

• w kierunku ulicy Poznańskiej od przystanku Stanczukowskiego Dobrzecka 01 pojedzie ulicami Stanczukowskiego, Poznańską i dalej stałą trasą;

• w kierunku ulicy Podmiejskiej od przystanku Poznańska Wojska Polskiego 01 ulicami Poznańską, Stanczukowskiego, Podmiejską i dalej stałą trasą.

W czasie trwania objazdów nieczynne będą przystanki: Korczak Poznańska 01 i 02 oraz Korczak Słoneczny Stok 03 i 04.

Najbliższe przystanki znajdują się na ulicy Poznańskiej (Poznańska Szpital 03 i 04) oraz na ulicy Stanczukowskiego (Stanczukowskiego Dobrzecka 01 i 02).

Utrudnienia, zgodnie z obietnicami drogowców, potrwają od 2 listopada do 12 grudnia.

Jak dobrze znasz historię naszego kraju? Tę wiedzę powinien posiadać każdy Polak [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Kto był pierwszym królem Polski?