Fotowoltaika panele słoneczne

i

Autor: fot. ilustracyjne, pixabay

Kalisz: ulgi za zieloną energię w domach tylko do końca roku?

2020-12-02 15:42

Kaliszanie bez ulg za zieloną energię? Mieszkańcy, którzy inwestują w ekologiczne źródła np. ciepła, mogli do tej pory liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Jak będzie w przyszłym roku?

Uchwała przyznająca takie ulgi obowiązuje tylko do końca grudnia. To oznacza, że w przyszłym roku być może nie będzie można liczyć na zwolnienie z podatku od nieruchomości. Dlatego radni Koalicji Obywatelskiej proszą, by władze miasta jak najszybciej przedstawiły Radzie Miasta przepisy na przyszły rok. Bez tego mieszkańcy, którzy inwestują w zieloną energię, nie będą mogli starać się o zwolnienie np. z podatku od nieruchomości. Zdaniem radnych, to ostatnia chwila, by się tym zająć.

– To jest uchwała, która obowiązywała tylko w tym roku, a była chwalona przez mieszkańców, którzy inwestują w panele fotowoltaiczne albo pompy ciepła. Takie inwestycje wymagają czasu i przygotowań, ludzie powinni wiedzieć, czy mogą nadal liczyć na te ulgi. To musi być kontynuowane, żeby było efektywne. Nie może być tak, że jednego roku dajemy ulgi, a w kolejnym już nie. Apeluję do pana prezydenta, by jak najszybciej przedstawił nam projekt uchwały na przyszły rok, w tej czy innej formie

– mówi Eskan Darwich, radny Koalicji Obywatelskiej.

Na razie na zwolnienie z podatku od nieruchomości przez pięć lat mogą liczyć ci mieszkańcy, którym takie ulgi przyznano w tym roku. Żeby móc w ogóle starać się o taką bonifikatę, trzeba było wyłożyć co najmniej 10 tysięcy zł na np. ekrany fotowoltaiczne.

Panele fotowoltaiczne na domu pana Bogdana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE