CHOINKA NA PROŚNIE

Kalisz. Udekorowana choinka stanęła na środku rzeki [ZDJĘCIA]

2023-12-16 15:14

To jedyna taka choinka w Polsce. Ubrana w bombki, łańcuchy i inne kolorowe ozdoby stanęła na środku rzeki Prosny w Kaliszu. Akcja Choinka na Prośnie odbyła się już po raz 10.

Podczas pikniku Choinka na Prośnie dzieci wraz z rodzicami udekorowały świąteczne drzewko, które następnie płetwonurkowie z Kaliskiego Klubu Wodnego Fala zakotwiczyli w rzece. Drzewko znajduje się na specjalnej platformie.

To jest pływająca platforma, która ma specjalne uszy, do których są przymocowane cztery tzw. martwe kotwice, po prostu ciężkie betonowe elementy i rozciągnięte są na tyle, żeby ona mogła przesuwać się na wietrze. Mam nadzieję, że nam nie ucieknie. Chyba, że będzie jakaś wichura = mówi nam Bogdan Olejnik, jeden z organizatorów wydarzenia.

Choinka na Prośnie to już taka przedświąteczna tradycja.

Myślę, że to jest fajna tradycja umieszczenie takiej choinki, czyli symbolu świąt na wodzie, która z kolei jest symbolem życia i którą należy doceniać.

Zakładamy bombki, białe, czerwone.

Bardzo miła tradycja. Szczególnie, że można ubrać się w pianki, wejść do wody i ją zwodować.

Mówili uczestnicy pikniku.

Przystrojona choinka będzie cieszyć oczy przez najbliższe tygodnie. Drzewko podarowało Nadleśnictwo Kalisz. Podczas pikniku Choinka na Prośnie odbyły się również konkursy dla dzieci i warsztaty przygotowane przez leśniczych. Uczestnicy mogli również liczyć na ciepły posiłek.

Quiz językowy: Jak napiszesz "choinka" w innych językach?

Pytanie 1 z 10
Jak napiszesz "choinka" po angielsku?