policja

i

Autor: policja Kalisz/fb

policja

Kalisz. Uciekał przed policją. Miał powód. Teraz ma kłopoty

2024-04-30 9:02

Kolejny - w ostatnim czasie - policyjny pościg w Kaliszu. Tym razem uciekał 29-latek, który - jak się okazało – w ogóle nie powinien za kierownicą siedzieć, bo nie ma prawka. Po pościgu – zatrzymano w sumie trzy osoby. Sprawę wyjaśnia kaliska policja.

Wczoraj tuż przed godziną 23.00 policja chciała zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena. Kierowca nie posłuchał i zaczął uciekać. Po „drodze” łamał wszystkie możliwe przepisy – a ucieczkę zakończył na płocie jednej z posesji - przy ulicy Częstochowskiej.

Kierowca zignorował polecenia policjantów nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął uciekać. Uciekając łamał przepisy ruchu drogowego i nie panował nad pojazdem. Ostatecznie na ul. Częstochowskiej kierowca VW stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci wykorzystali ten moment i zatrzymali kierującego. Okazało się, że za kierownicą VW siedział 29-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania - powiedziała nam rzeczniczka KMP w Kaliszu Anna Jaworska-Wojnicz.

Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę oraz dwie pasażerki. Okazało się, że nie tylko kierowca miał powody, by przed policją uciekać. Ale też wśród pasażerek była 25-latka poszukiwana przez mundurowych.

Cała trójka musi się teraz liczyć z konsekwencjami swojego zachowania.

QUIZ. Przyjrzyj się dobrze. To, co zobaczysz zdradzi, czy jesteś lubiany i można Ci zaufać. Test obrazkowy

Pytanie 1 z 7
Co widzisz na tym obrazku?
Przyjrzyj się dokładnie. To, co ujrzysz wyjawi, czy masz wyjątkową osobowość. Tylko wybrańcy są w stanie dostrzec ten szczegół. Test obrazkowy