EDUKACJA

Kalisz. Taka była 6. Noc Zawodowców [ZDJĘCIA]

2023-10-08 12:11

Pokazy zawodowców, stoiska wystawców, a nawet pokaz sprzętu wojskowego. Za nami 6. edycja Nocy Zawodowców, która odbyła się w Kaliszu. Partnerem Medialnym było Radio Eska.

To impreza, która z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mowa o Nocy Zawodowców, która w tym roku odbyła się już po raz 6. Tak jak w latach poprzednich, tak i w tym roku uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych z subregionu kaliskiego zmagali się w grze „Zawodowy Express”.

Sama ta gra, która trwa przez cały tydzień przed finałem, ona daje młodym ludziom możliwość dotknięcia różnych zawodów, różnych możliwości, różnych umiejętności, z którymi się muszą zmierzyć. Te zadania, które otrzymują w ramach gry przybliżają ich do tematyki w danej profesji - mówi nam Magdalena Sekura - Nowicka, dyrektorka Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Podczas 6. Nocy Zawodowców nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie pojawili się Vanessa Power Kujawiak, Julia Podolska oraz Eliasz.

Partnerem medialnym Nocy Zawodowców było Radio Eska.

Rozpoznasz artystę po miejscu urodzenia? Sprawdź w quizie jak dobrze znasz polskich artystów

Pytanie 1 z 10
W Katowicach urodził się: