szczepienia

i

Autor: fot. Unsplash, ilustracyjne

Kalisz: szczepienia mobilne i bez rejestracji już jutro

2021-07-13 15:03

Mobilny punkt szczepień także w Kaliszu. Już w środę przy Starostwie Powiatowym będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson. Akcja prowadzona jest w ramach kampanii #OstatniaProsta.

Mobilny kontener ze szczepionkami Johnson&Johnson był już na poznańskiej Malcie,  w Kaźmierzu, Lesznie, Luboniu, Poznaniu oraz Wijewie. Łącznie ok. 6000 Wielkopolan przyjęło jednodawkową szczepionkę w ramach akcji. 14 lipca przyjedzie do Kalisza.

- Wciąż musimy intensyfikować proces szczepień. Pokonanie pandemii i powrót do normalności są możliwe pod warunkiem przerwania łańcucha zakażeń. Zachęcam samorządy z Wielkopolski do mobilizowania swoich mieszkańców do zaszczepienia się przeciw COVID-19. To bardzo ważne w kontekście możliwej czwartej fali zachorowań

- mówi Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski, organizator akcji. 

W Kaliszu obecnie w pełni zaszczepionych jest 40,1% mieszkańców.

Mobilny punkt szczepień stanie 14 lipca przy Starostwie Powiatowym w Kaliszu, będzie czynny od godziny 11:30 do 17:00. Zaszczepić mogą się osoby w wieku od 18 do 80 lat, bez wcześniejszej rejestracji. Każda osoba szczepiona otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który umożliwia łatwiejsze podróżowanie po krajach Europy.