pszczoły

i

Autor: pixabay

przyroda

Kalisz. Święto pszczół już w niedzielę

2023-08-08 9:21

Będzie można poznać życie pszczół, a przede wszystkim spróbować miodu i poznać procesy jego produkcji. Nie zabraknie też wspólnych zabaw i atrakcji dla najmłodszych. Już w niedzielę 13 sierpnia w Kaliszu w parku przy Bazylice odbędzie się Wielkopolski Dzień Pszczół. Wstęp jest wolny.

Organizatorem jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który w ten sposób chce pokazać, jak ważne dla nas, dla całego ekosystemu są pszczoły.

Bardzo się cieszę, że po raz trzeci możemy spotkać się w Kaliszu by uczcić Wielki Dzień Pszczół. Naukowcy wyliczyli, że gdy zginie ostatnia pszczoła, to zaledwie 4 lata później wymrze ludzkość. Chcemy pokazać jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły, jak należy o nie dbać, a jednocześnie pokazywać jak wiele produktów związanych jest z ich pracą. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym święcie i wspólnego zwiedzania stoisk wystawowych prezentowanych przez pszczelarzy z naszego regionu – mówi Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zabawa rozpocznie się w niedzielne południe w parku przy Bazylice Św. Józefa.

W ramach wydarzenia czeka wiele atrakcji m.in. jarmark pszczelarski, pokazy bartnictwa, pasieka edukacyjna czy pokazy wirowania miodu. Będą także liczne atrakcje i animacje dla dzieci i młodzieży z miodem w roli głównej, nie zabraknie także dmuchanych zamków – dodaje Szymon Wdowczyk, p.o. Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Wstęp jest bezpłatny.

Święto pszczół to okazja do spotkania i wspólnej zabawy, ale to nie jedyny "akcent pszczeli" w samorządzie województwa. Od 2018 roku z budżetu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu - co roku przekazywane są 2 mln zł jako wsparcie dla wielkopolskich pszczelarzy na zakup węzy pszczelej i pokarmów pszczelich. Oprócz bezpośredniego wsparcia, Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazuje fundusze na zakup sadzonek drzew miododajnych.

plakat

i

Autor: Urząd Marszałkowski Poznań

Jak dobrze znasz k-pop i koreańskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 10
Która piosenka rozpoczęła światowy fenomen k-popu?