kalisz remonty

i

Autor: fot. pixabay/ilustracyjne

Kalisz: rusza remont ulic Toruńskiej i Puckiej. Będą utrudnienia

2021-07-03 12:08

Już 5 lipca drogowcy wchodzą na ulice Pucką i Toruńską w Kaliszu. To oznacza niemałe kłopoty dla kierowców w tej części miasta, m.in. dojeżdżających do szpitala. Zmieni się też trasa autobusów kilku linii.

Na początek drogowcy zajmą się budową kanalizacji deszczowej na wspomnianych ulicach i ruszą też z robotami po prawej stronie ul. Toruńskiej i po lewej stronie ul. Puckiej. Jezdnia będzie zwężona do jednego pasa w ruchu jednokierunkowym (od strony ul. Warszawskiej w kierunku ul. Skarszewskiej).

Dojazd od ul. Skarszewskiej będzie prowadził przez ul. Stawiszyńską, pl. Kilińskiego i dalej ul. Warszawską oraz przez al. Sikorskiego i ul. Warszawską.

Obowiązywał będzie również zakaz parkowania po obu stronach ww. ulic – z pozostawieniem możliwości postoju autobusów na wysokości przystanku autobusowego Pucka Szpital 01 po stronie szpitala.

W związku z pracami, zmienią się też trasy kursowania autobusów linii 5, 6, oraz M.

– Autobusy linii 5 i M w kierunku centrum od przystanku Pucka Szpital 01 pojadą ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską, placem Kilińskiego, Babiną. Z kolei autobusy linii nr 6 w kierunku centrum od przystanku Skarszewska Gdyńska 02 pojadą, z pominięciem ulic: Puckiej, Toruńskiej i Warszawskiej, ulicami: Skarszewską, Stawiszyńską, placem Kilińskiego, Babiną

– informuje Urząd Miasta Kalisza. Nieczynne będą też przystanki: Pucka Szpital 02 i Toruńska Gdańska 02.

Przystankiem początkowym i końcowym dla autobusów linii nr 5 i M będzie przystanek Pucka Szpital 01.

Z kolei dla autobusów linii nr 6 jadących od alei Sikorskiego w kierunku centrum wyznaczony zostanie przystanek tymczasowy, po prawej stronie na ulicy Skarszewskiej, za skrzyżowaniem ulic Puckiej i Skarszewskiej.