Kalisz. Remont placu zabaw w ramach drugiego etapu rewaloryzacji Parku Miejskiego

i

Autor: Kalisz. Dopisz swoją historię / fb

INWESTYCJE

Kalisz. Remont placu zabaw w ramach drugiego etapu rewaloryzacji Parku Miejskiego

2024-06-18 10:40

Ta informacja z pewnością ucieszy najmłodszych kaliszan. Plac Zabaw w Parku Miejskim w Kaliszu przejdzie generalny remont. Miasto właśnie szuka wykonawcy zadania, a na oferty czeka do 2 lipca.

W ramach prac wykonany zostanie demontaż starych i montaż nowych urządzeń zabawowych. Wymieniona zostanie także nawierzchnia. Pojawią się nowe ławki i kosze na śmieci. Kwota zaplanowana na ten cel to milion złotych. Remont placu zabaw to kolejny etap rewaloryzacji Parku Miejskiego.

Przypomnijmy, w sierpniu 2023 roku zakończył się pierwszy etap rewaloryzacji kaliskiego zieleńca. W ramach zadania plac przy moście teatralnym, schody i pochylnię z balustradą prowadzące do parku wyłożono płytami granitowymi. Nad samą rzeką, od strony parku, zbudowano także schody prowadzące do lustra wody – to pierwszy z elementów kaliskich bulwarów. Schody mają drewniane siedziska, a wokół posadzono zieleń. Oprócz tego w tej części parku pojawiło się nowe oświetlenie, stanęły nowe kosze i ławki. Inwestycja kosztowała 4,7 mln złotych.

Bal wszystkich świętych, Kryzysowa narzeczona i nie tylko. Dokończ polskie perełki rockowe

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa "Nie płacz Ewka"?