Kalisz. Przed nami 5.edycja Calisia Triathlon

i

Autor: mraj

SPORT

Kalisz. Przed nami 5.edycja Calisia Triathlon

2023-08-24 18:43

To będzie sportowa niedziela w Kaliszu. Już po raz 5. odbędzie się Calisia Triathlon. Uczestnicy będą musieli przepłynąć odcinek rzeki Prosny, pokonać trasę kolarską oraz pokonać trasę biegową. W zmaganiach udział weźmie ponad 600 osób z całej Polski.

Calisia Triathlon to wydarzenie, które wpisało się w kalendarz miejskich imprez. Już w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia odbędzie się kolejna edycja sportowych zmagań. CALISIA Triathlon tradycyjnie odbędzie się na dystansach 1/4 (indywidualnie i w sztafecie) i 1/8 ironman. W programie jest także bieg dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy będą musieli pokonać 15 przeszkód na terenie parku linowego.

V edycja CALISIA Triathlon pokazuje, że impreza broni się organizacyjnie i frekwencyjnie. Na wymagającym rynku imprez zdecydowanie mamy już swoją reputację, której skutecznie bronimy wśród triathlonistów. Dla nas istotny jest także lokalny walor imprezy – jak co roku, zależy nam, żeby mieszkańcy Kalisza przyszli, pokibicowali i przede wszystkim świetnie się bawili – mówi Szymon Sobczak, dyrektor imprezy.

Jak zaznacza Krystian Kinastowski, włodarz miasta, Calisia Triathlon to wydarzenie na bardzo wysokim poziomie. 

Bardzo się cieszę, że na początku pomogliśmy organizatorom, żeby ta impreza mogła odbywać się w Kaliszu. Z przyjemnością patrzymy na to, jak dobrze się tutaj przyjęła i jak pozytywnie odbierają ją kaliszanie. Cieszymy się z tego, że mieszkańcy chętnie kibicują, a przybyli z innych miast chętnie tu wracają, bo uważają, że Kalisz jest przyjaznym miastem. To także duża zasługa organizatorów, którzy wykorzystali potencjał tego miejsca - mówi prezydent.

Do tej pory zapisało się ponad 600 osób. Każdy, kto chciałby wystartować, a nie zdążył się zapisać, będzie mógł to zrobić w biurze zawodów na stadionie kolarskim. Organizatorzy zachęcają, by zgłosić się jeszcze w sobotę.

W sportowych zmaganiach udział weźmie również sztafeta prezydencka w składzie: prezydent Krystian Kinastowski (rower), wiceprezydent Grzegorz Kulawinek (pływanie) i Edyta Marciniak (bieg).

Na każdym z dystansów pływaków poprowadzi Marta Walczykiewicz, kajakarka, wicemistrzyni olimpijska.

Doping zawodników i zawodniczek jak najbardziej wskazany :)

Partnerem medialnym Calisia Triathlon jest Radio Eska.

Kultowe piosenki z najpiękniejszych bajek Disneya. Czy wiesz kto je śpiewał? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto śpiewa piosenkę pt. "Kolorowy Wiatr" do bajki "Pocahontas"?
Pokahontaz