mandaty

i

Autor: Policja Kalisz

Kalisz. Pędził po rekord??!! Stracił prawo jazdy i 2,5 tysiąca złotych

2023-09-26 11:39

W tym przypadku trudno mówić o braku wyobraźni, bo na usta cisną się znacznie mocniejsze słowa. 186 kilometrów na liczniku w terenie zabudowanym miał motocyklista zatrzymany przez kaliskich policjantów z grupy SPEED. Przez najbliższe 3 miesiące 41-latek na motocykl nie wsiądzie.

41-latek pędził po jednej z dróg na terenie powiatu kaliskiego lekceważąc wszystkie przepisy.

Patrolujący teren policjanci z grupy SPEED motocyklisty nie zlekceważyli. Zatrzymanie i kontrola zakończyła się dla mężczyzny m.in. utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z grupy SPEED pełniąc służbę na terenie powiatu kaliskiego zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który w rażący sposób przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. 41-latek w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością, aż 186 km/h. Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Zgodnie z taryfikatorem funkcjonariusze nałożyli na sprawcę wykroczenia mandat karnym w wysokości 2500 złotych, dodatkowo na „konto” mieszkańca powiatu kaliskiego wpłynęło 15 punktów karnych.

Informuje Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka policji w Kaliszu, która jednocześnie apeluje o mądrą i zgodną z przepisami jazdę - dla bezpieczeństwa własnego oraz innych.

Wszyscy musimy zdawać sobie sprawę, że motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem, bądź przeszkodą narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Dlatego motocykliści nie powinni przeceniać własnych umiejętności i stosować się do obowiązujących ograniczeń, szczególnie tych dotyczących dozwolonej prędkości.

Nadmierna prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych.

QUIZ. Kto ma pierwszeństwo przejazdu? Test obrazkowy, bez kompletu nie siadaj za kółko!

Pytanie 1 z 11
No to zaczynamy! Na początek prościutkie. Kierowca którego samochodu musi zachować większa czujność i dostosować się drugiego?
Quiz. Kto ma pierwszeństwo w danej sytuacji?