kontrabanda

i

Autor: straż graniczna Kalisz

kontrabanda

Kalisz. Nielegalne papierosy w prywatnym mieszkaniu

2024-01-18 11:00

Blisko 100 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 32 tysiące sztuk papierosów – trafiło w ręce kaliskiej straży granicznej, która wraz z kolegami z Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowała jedno z kaliskich mieszkań. Do kontrabandy przyznał się jeden z lokatorów, którym teraz zajmie się prokurator.

Staż nie zdradza szczegółów akcji. Wiadomo, że strażnicy i funkcjonariusze KAS weszli do jednego z kaliskich mieszkań, gdzie znaleźli sporą kontrabandę.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu pełniąc służbę razem z funkcjonariuszami wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili skuteczną akcję w jednym z kaliskich mieszkań, której efektem było zatrzymanie ponad 32 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy i blisko 100 kg krajanki tytoniowej. Gdyby nielegalne wyroby akcyzowe trafiły na czarny rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 160 tys. złotych. Do posiadania kontrabandy przyznał się zamieszkujący w tym lokalu mężczyzna. Towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy KAS, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie - informuje por. SG Paweł Biskupik, Rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Za kupowanie, przechowywanie lub przewożenie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, lub kara grzywny, albo obie kary łącznie.

QUIZ. Pytania z "Jeden z dziesięciu". Awansuj do finału

Pytanie 1 z 15
Jak z języka francuskiego nazywa się nadwozie samochodu?