Kalisz. Naraził Skarb Państwa na spore straty

i

Autor: mraj zdjęcie ilustracyjne

SPRAWA KRYMINALNA

Kalisz. Naraził Skarb Państwa na spore straty

2023-08-08 8:35

Na blisko 100 tysięcy złotych strat naraził Skarb Państwa 65-letni mężczyzna. Kaliscy policjanci zabezpieczyli spore ilości papierosów i tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które należały do 65-latka. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie.

65-letni mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. W trakcie kontroli kaliscy policjanci zauważyli na siedzeniu obok kierowcy opakowania z papierosami.

Okazało się, że papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar był własnością siedzącego za kierownicą daewoo mieszkańca powiatu konińskiego. Łącznie zabezpieczono 230 opakowań papierosów rożnych marek – informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Dodatkowo policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przeszukali miejsce zamieszkania 65 – latka. W trakcie czynności zabezpieczyli 5 worków z tytoniem, o łącznej wadze 100 kg.

Na podstawie wstępnych wyliczeń ustalono, że szacunkowa wartość strat, na jakie narażony został Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego – sięga kwoty blisko 100 tys. złotych – dodaje kaliska policja

65-latek usłyszał już zarzut z kodeksu karno-skarbowego, za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi wysoka grzywna.

Warszawa w PRL. Jak dobrze pamiętasz miasto z tamtych czasów?

Pytanie 1 z 10
To zdjęcie powstało w 1955 r. i uwiecznia wjazd w ulicę...
Warszawa PRL