Kalisz. Można składać wstępne deklaracje do programu Ciepłe Mieszkanie

i

Autor: Urząd Miasta Kalisza

SPOŁECZNE

Kalisz. Można składać wstępne deklaracje do programu Ciepłe Mieszkanie

2023-10-17 9:50

Kalisz chce wziąć udział w II edycji programu Ciepłe Mieszkanie. W ramach programu będzie można pozyskać pieniądze na wymianę źródła ciepła, drzwi, okien i termomodernizację budynków. Osoby, które są zainteresowane pozyskaniem dotacji, mogą składać wstępne deklaracje. Czas jest do 26 października.

Środki te będą przeznaczone dla osób fizycznych, które mają prawo własności lokalu w budynku wielorodzinnym lub ograniczone prawa rzeczowe do takiego lokalu, ale będą mogli z nich skorzystać także najemcy lokali mieszkalnych stanowiących własność Miasta.

O dofinansowanie będą mogły ubiegać się także wspólnoty mieszkaniowe, w których budynkach mieści się 3-7 lokali mieszkalnych. Przy jednoczesnej wymianie źródeł ciepła osoby fizyczne będą mogły uzyskać dofinansowanie m.in. na wymianę drzwi i okien. Wspólnoty mieszkaniowe w ramach tego projektu będą mogły skorzystać zarówno z wymiany źródła ciepła i termomodernizacji, jak i wyłącznie z termomodernizacji – mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik kaliskiego magistratu.

Deklaracje można składać do 26.10.2023 r. w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Kalisza, Główny Rynek 20 - Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, pok. 56 III piętro i pok. 32 I piętro, elektronicznie na adres e-mail: wgos@um.kalisz.pl.

QUIZ. W tych przysłowiach brakuje początku. Potrafisz je uzupełnić?

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawny początek przysłowia: ... ponieśli i wilka.