Kalisz. Młodzież chętnie angażuje się w honorowe krwiodawstwo

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

KRWIODAWSTWO

Kalisz. Młodzież chętnie angażuje się w honorowe krwiodawstwo

2023-11-14 18:10

Szkoły średnie i wyższe z Kalisza już po raz kolejny włączają się do ogólnopolskiego turnieju edukacyjno-promocyjnego „Młoda krew ratuje życie”, którego pomysłodawcą jest Polski Czerwony Krzyż. Projekt ma na celu przede wszystkim promowanie krwiodawstwa wśród młodych ludzi.

„Młoda krew ratuje życie” to projekt, który w tym roku skończył 21 lat. Jego głównym celem jest zachęcenie młodych ludzi do rozpoczęcia przygody z krwiodawstwem.

Właśnie szkoły średnie to jest ten moment, kiedy uczniowie wchodzą w dorosłość, pełnoletność. Chcemy, żeby tą jedną z takich pełnoletnich decyzji była decyzja o podzieleniu się krwią z innym człowiekiem – mówi nam Janusz Sibiński, z PCK w Kaliszu.

Tylko w minionym roku szkolnym w Kaliszu łącznie krew oddało ponad 850 młodych ludzi.

A co jest takie budujące i fajne to to, że wielu z tych młodych ludzi zaczynało swoją przygodę z krwiodawstwem właśnie w szkole średniej. Spotykamy ich później jako systematycznych, wieloletnich dawców podczas otwartych akcji poboru krwi, czy też w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – dodaje Janusz Sibiński.

Krew mogą oddawać osoby między 18, a 65 rokiem życia, które są zdrowe i ważą co najmniej 50 kg.

Krwiodawstwo

Pytanie 1 z 10
Możesz zostać krwiodawcą, jeżeli... Która odpowiedź jest prawdziwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE