Kalisz. Miasto przygotowuje kolejne mieszkania dla młodych

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

SPOŁECZNE

Kalisz. Miasto przygotowuje kolejne mieszkania dla młodych

2023-09-26 12:33

Będą kolejne mieszkania dla młodych w Kaliszu. Mowa o drugiej edycji programu „Kalisz dla Młodych”. To lokale, które pochodzą z zasobów miasta.

Mieszkania przeznaczone są dla studentów lub absolwentów kaliskich uczelni, którzy nie ukończyli 30 roku życia i chcą się związać z Kaliszem. W poprzedniej edycji chętnych było 13 osób.​

Planujemy jeszcze w bieżącym roku zrealizowanie tego programu pilotażowego, który już raz był realizowany w Kaliszu. Mam nadzieję, że w bieżącym roku kolejne 6 mieszkań będzie przeznaczone dla osób młodych. Oczywiście będzie ogłaszany nabór. Nabory będą realizować szkoły wyższe, które są na terenie Kalisza i na podstawie tych naborów komisja zdecyduje, kto uzyska takie uprawnienie. Podstawowy warunek wiek do 30 roku życia - mówi nam Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta Kalisza.

Lokale będą w pełni wyremontowane i gotowe do zamieszkania.

Te lokale położone są w różnych rejonach miasta m.in. przy ul. Wrocławskiej, Górnośląskiej, Legionów czy Chopina. Mieszkania mają powierzchnię od 20 do 40 m kwadratowych - dodaje Tomasz Rogoziński.

W pierwszej edycji programu „Kalisz dla Młodych”, Miasto przygotowało 6 kawalerek. Ich remont kosztował 150 tysięcy złotych. 

Zapomniane gwiazdy PRL. Pamiętasz ich piosenki?

Pytanie 1 z 8
Mówiono o niej "polska Dalida". Kto śpiewał hit "Nie tęsknię za nikim"?