Kalisz. Miasto przygotowuje kolejne mieszkania dla młodych

i

Autor: pixabay zdj. ilustracyjne

SPOŁECZNE

Kalisz. Miasto przygotowuje kolejne mieszkania dla młodych

2023-09-26 12:33

Będą kolejne mieszkania dla młodych w Kaliszu. Mowa o drugiej edycji programu „Kalisz dla Młodych”. To lokale, które pochodzą z zasobów miasta.

Mieszkania przeznaczone są dla studentów lub absolwentów kaliskich uczelni, którzy nie ukończyli 30 roku życia i chcą się związać z Kaliszem. W poprzedniej edycji chętnych było 13 osób.​

Planujemy jeszcze w bieżącym roku zrealizowanie tego programu pilotażowego, który już raz był realizowany w Kaliszu. Mam nadzieję, że w bieżącym roku kolejne 6 mieszkań będzie przeznaczone dla osób młodych. Oczywiście będzie ogłaszany nabór. Nabory będą realizować szkoły wyższe, które są na terenie Kalisza i na podstawie tych naborów komisja zdecyduje, kto uzyska takie uprawnienie. Podstawowy warunek wiek do 30 roku życia - mówi nam Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta Kalisza.

Lokale będą w pełni wyremontowane i gotowe do zamieszkania.

Te lokale położone są w różnych rejonach miasta m.in. przy ul. Wrocławskiej, Górnośląskiej, Legionów czy Chopina. Mieszkania mają powierzchnię od 20 do 40 m kwadratowych - dodaje Tomasz Rogoziński.

W pierwszej edycji programu „Kalisz dla Młodych”, Miasto przygotowało 6 kawalerek. Ich remont kosztował 150 tysięcy złotych. 

Zapomniane gwiazdy PRL. Pamiętasz ich piosenki?

Pytanie 1 z 8
Mówiono o niej "polska Dalida". Kto śpiewał hit "Nie tęsknię za nikim"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE