Kalisz: manifestacja na głównych ulicach miasta i pod kurią

i

Autor: fot. Mirosława Zybura, Radio Eska Mobilny strajk kobiet w Kaliszu! Kolejny dzień protestu i blokada ulic [TRASA PRZEJAZDU]

Kalisz: manifestacja na głównych ulicach miasta i pod kurią [ZDJĘCIA]

2020-10-27 0:42

Kilka tysięcy osób, w większości młodych, przeszło głównymi ulicami Kalisza w kolejnym proteście przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. Tym razem manifestacja ruszyła spod pomnika Marii Konopnickiej w stronę Kurii Diecezjalnej przy ul. Widok.

Protest szedł przez m.in. aleję Wojska Polskiego i ulicę Górnośląską. Swoje poparcie dla strajkujących wyrazili kaliszanie i kaliszanki na ulicach i w samochodach na trasie marszu.

Na dłużej tłum zatrzymał się przed kurią przy ul. Widok. Na bramie zostawiono transparenty i wieszaki - symbole nielegalnej i niebezpiecznej aborcji. Później protestujący wrócili do centrum miasta. Manifestacja zakończyła się przy pomniku Marii Konopnickiej na Nowym Świecie.

Wśród protestujących zabrakło prezydenta Kalisza. Krystian Kinastowski w mediach społecznościowych niespodziewanie stanął po stronie kobiet, ale na samej manifestacji już się nie pojawił. Tłum skandował: „Gdzie jest prezydent?”

Manifestujący swój gniew wyrażali w ostrych słowach, pod adresem Prawa i Sprawiedliwości, Konfederacji, kościoła katolickiego i czołowej przedstawicielki ruchów tzw. pro-life, Kai Godek.

Organizatorzy zapowiadają kolejne takie akcje jeszcze w tym tygodniu.

Strajk Kobiet w Kaliszu