Nie damy się zdeptać! To jest WOJNA! Kaliszanie protestowali po decyzji Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA]

2020-10-25 22:08

Dziś (niedziela) w Kaliszu odbył się kolejny protest przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który prawie całkowicie zakazał aborcji w Polsce. Na płycie Głównego Rynku zgromadziły się setki kaliszanek oraz kaliszan. Protestujący spacerowali wokół ratusza, a następnie udali się do siedziby PIS przy ulicy Zamkowej, gdzie zapalili znicze i zostawili transparenty z mocnymi hasłami.

Kaliszanie po raz kolejny wyrazili swój sprzeciw przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Na dzisiejszym proteście pojawiły się setki osób. W większości kobiety, ale nie zabrakło również mężczyzn, którzy okazują im swoje wsparcie. Uczestnicy posiadali transparenty, na których widniały hasła sprzeciwiające się zakazowi aborcji.

“Piekło kobiet”- to jedno z najczęściej spotykanych haseł. Nie zabrakło też innych m.in: “Rząd nie ciąża, da się usunąć”, “Chcemy wyboru nie PIS terroru”, “Wspieram córkę i jej koleżanki. Wspieram kobiety.”, “Nie macie prawa decydować za mnie”.

Protest trwał prawie godzinę. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci. Kaliszanki nie składają parasolek i już planują kolejne protesty. Najbliższy odbędzie się jutro (poniedziałek) przy pomniku Marii Konopnickiej przy Nowym Świecie. Początek o godzinie 16.30.

Czarny Protest w Kaliszu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE