Kalisz. Kontrole, mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne. Policyjna akcja TUNING

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

POLICJA

Kalisz. Kontrole, mandaty i zatrzymane dowody rejestracyjne. Policyjna akcja TUNING

2024-06-27 9:25

Blisko 30 skontrolowanych pojazdów i 14 dowodów rejestracyjnych zabranych. To wynik jednodniowej akcji TUNING przeprowadzonej przez policjantów w Kaliszu.

Mieszkańcy skarżyli się na głośne przejazdy ulicami, głównie w centrum Miasta. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów m.in na układ wydechowy i przyciemniane szyby.

W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami policjanci nałożyli na kierowców 21 mandatów karnych oraz zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych. Właściciele pojazdów, których dowody rejestracyjne policjanci zatrzymali, po usunięciu nieprawidłowości muszą pojechać na stację kontroli, gdzie auto zostanie sprawdzone. Jeżeli pojazd będzie sprawny, właściciel odzyska dokument – mówi nam podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Podczas działań policjanci wykorzystywali specjalistyczny radiowóz wyposażony w urządzenia m.in. do diagnostyki stanu technicznego pojazdów. Zakup tego ambulansu diagnostycznego był możliwy dzięki środkom unijnym z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to pojazdy dla Ekip Techniki Drogowej i Ekologii, stąd ich potoczna nazwa pojazd ETDiE.

Funkcjonariusza zapowiadają kolejne tego typu kontrole.​

Testy do policji Multi Select 2023. Sprawdź, czy możesz zostać policjantem - cz. III

Pytanie 1 z 10
Chętnie czytam czasopisma techniczne