Kalisz. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

i

Autor: mraj zdj. archiwalne

POLICJA

Kalisz. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca w rękach policjantów

2023-11-29 12:40

Zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wsiadł za kółko. 54-letni kaliszanin będzie tłumaczył się przed sądem. Podczas kontroli okazało się, że to niejedyne przewinienie mężczyzny.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego peugeota. Już podczas rozmowy uwagę funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie mężczyzny oraz wyczuwalna woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 54-latek miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne przewinienie jakie popełnił mężczyzna. Jak ustalili policjanci już wcześniej wobec kaliszanina sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 1 roku. Mężczyzna zlekceważył ten zakaz i wsiadł za kierownicę – mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzeczniczka kaliskich policjantów.

Wkrótce 54-latek za swoje swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że 1 czerwca 2017 roku weszły w życie przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

QUIZ. Sprawdź, ile pamiętasz z egzaminu na prawo jazdy. Nie zdobyć 9/10 to obciach!

Pytanie 1 z 10
Światła mijania to inaczej światła: