rzymska

i

Autor: UM Kalisz

remonty drogowe

Kalisz. Kolejny fragment Częstochowskiej do remontu. Od poniedziałku utrudnienia w ruchu!

2024-05-02 6:30

Kolejne utrudnienia dla kierowców szykują się w Kaliszu. Od poniedziałku drogowcy mają remontować Częstochowską i Rzymską. To kaliski fragment drogi wojewódzkiej nr 450. Pierwszy etap prac obejmować będzie odcinek Rzymskiej pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Antyczną.

Częstochowska w Kaliszu na start. W poniedziałek - 6 maja- ruszyć mają prace na kaliskim fragmencie drogi wojewódzkiej nr 450. Chodzi dokładnie o Częstochowską i Rzymską.

Pierwszy etap obejmować będzie odcinek Rzymskiej pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Antyczną.

To oznacza, że zamknięte zostanie połączenie ul. Rzymskiej z ul. Wykopaliskową i ul. Gala Anonima,ul. Wykopaliskowa i ul. Gala Anonima staną się tzw. ulicami ślepymi (bez przejazdu), zostanie dopuszczony na nich dwukierunkowy ruch pojazdów od strony ul. Ptolemeusza, natomiast na wjeździe z ul. Słowiańskiej w ul. Rzymską wprowadzony zostanie nakaz jazdy w lewo w kierunku ul. Częstochowskiej.

Zakres prac obejmie przebudowę konstrukcji jezdni, chodników, zjazdów, zatok autobusowych oraz miejsc postojowych, a także budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, przebudowę sieci uzbrojenia technicznego, wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej. Przebudowany zostanie także wiadukt kolejowy, żeby mogły pod nim przejeżdżać także wysokie pojazdy. W I etapie robót, prace prowadzone będą na ul. Rzymskiej na odcinku pomiędzy ul. Słowiańską a ul. Antyczną (strona lewa patrząc od strony wiaduktu kolejowego w kierunku ul. Antycznej). Wybudowany zostanie kanał deszczowy i sanitarny oraz przebudowa na sama ulica. Podczas prac dla kierowców zostanie pozostawiony jeden pas ruchu. Tym samym wprowadzony zostanie ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną - informuje Katarzyna Ciupek, z biura prasowego w UM w Kaliszu.

Prace trochę potrwają. Cierpliwość na pewno się przyda.

QUIZ: Europejskie stolice i ich rzeki. Przez jakie miasta przepływają te rzeki?

Pytanie 1 z 10
Na początek proste pytanie na rozgrzewkę. Wisła przepływa przez jaką stolicę?