mzok

i

Autor: mir

kultura

Kalisz. Kiedy nowy dyrektor Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej?

2023-10-12 17:42

Cztery osoby zainteresowane fotelem dyrektora Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Właśnie zakończył się nabór wniosków w ogłoszonym przez Marszałka Wielkopolski konkursie. Wyniki powinniśmy poznać do końca roku.

Jak informuje biuro prasowe Marszałka Wielkopolski - na konkurs wpłynęły cztery oferty.

Na razie jednak nie wiadomo czy kompletne, ani skąd są kandydaci. Bo koperty zostaną otwarte na początku listopada, podczas pierwszego posiedzenia komisji konkursowej. Jeśli nie będzie błędów formalnych, jeszcze w listopadzie prowadzone będą rozmowy z kandydatami co do ich pomysłu na kaliskie muzeum.

Pierwsze posiedzenie komisji planowane jest na początek listopada bieżącego roku. Natomiast posiedzenie komisji, na którym przeprowadzane będą rozmowy z uczestnikami konkursu, może się odbyć nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia posiedzenia komisji, na którym nastąpiło ustalenie spełnienia warunków określonych w ogłoszeniu o konkursie przez uczestników konkursu lub stwierdzenie uchybień lub braków w złożonych ofertach. Przewiduje się, że rozpatrzenie ofert przez komisję konkursową nastąpi w drugiej połowie listopada 2023 r. Wówczas wyniki konkursu zostaną przekazane Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, który podejmuje decyzję co do powołania wyłonionego kandydata na stanowisko objęte konkursem. Wyniki konkursu zostaną również opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej UMWW - czytamy w informacji przesłanej do naszej redakcji.

Konkurs na dyrektora został ogłoszony po tym, jak dotychczasowa szefowa Sylwia Kucharska zdecydowała, że kończy pracę w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

Placówka jest jedną z największych tego typu w regionie. Podlega pod Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE