Karetka pogotowia

i

Autor: Canva Pro

WYPADEK

Kalisz: Karetka jechała pod prąd i zderzyła się z Boltem. Wszystko z winy... kierującego karetką

2023-11-01 14:12

Mimo, że kierowca taksówki znajdował się pod wpływem alkoholu to kierujący karetką pogotowia odpowie za spowodowanie wypadku, do którego doszło na Rogatce w Kaliszu. Jak poinformowała kaliska policja: wszystko dlatego, że ambulans jechał pod prąd.

Do zdarzenia doszło w we wtorek (31.10) rano na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej z Nowym Światem w Kaliszu. To właśnie tam taksówka zderzyła się z karetką pogotowia, która jechała na sygnałach świetlnych oraz dźwiękowych i przewoziła pacjentkę do szpitala.

Zderzenie karetki i Bolta. Policjanci ustalili okoliczności wypadku

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że 29-letni kierowca Bolta znajdował się pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 0,3 promila.

Mundurowi zabezpieczyli monitoring i zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia. W tej chwili wiemy już kto ponosi odpowiedzialność za ten wypadek.

Okazało się, że sprawcą kolizji jest kierowca karetki. Pomimo tego, że jest to pojazd uprzywilejowany, to kierowca musi zachować szczególną ostrożność. Tymczasem, ze względu na korek na ulicy, kierowca postanowił jechać w kierunku szpitala pod prąd” – powiedziała Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskiej policji.

W taksówce, która brała udział w zdarzeniu znajdowała się pasażerka, która została przewieziona do szpitala. Zachowanie kierowcy Bolta zostanie potraktowane jako wykroczenie.

Remont na Starym Rynku w Poznaniu trwa. Kiedy koniec prac?

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?
Potworny wypadek taksówki na Wislostradzie. Zderzyła się z ukraińskim busem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE