złodziej

i

Autor: pixabay

Sprawa kryminalna

Kalisz/Jarocin. "Wybredny" złodziej porzucił skradzione auto

2023-08-24 10:00

Złodziej bywają...wybredni? Taki przynajmniej okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który kradł samochody, ale jak te nie spełniły jego oczekiwań – to je porzucał. Mniej wybredni okazali się policjanci, którzy postawili mężczyźnie konkretne zarzuty. Teraz 32-latkowi grozi do 7,5 roku więzienia.

Zaczęło się na początku sierpnia od kradzieży renault clio. Auto zniknęło z posesji w Magnuszewicach. Złodziej przyjechał rowerem, a potem przesiadł się do czterech kółek, swoje „dwa” porzucając”. Chociaż ten rower też własnością złodzieja, jak się okazało, nie był. Kilka dni wcześniej został skradziony w Krotoszynie.

Ale 32-latkowi „renówka” najwidoczniej nie pasowała, bo porzucił auto w lesie pod Jarocinem, a sam "przesiadł się" do - również kradzionego, tym razem w Witaszycach – forda focusa.

32-latek wpadł 11 sierpnia w Bogatyni, podczas rutynowej kontroli. Policjanci skojarzyli, że auto jest kradzione i zatrzymali kierowcę. Ten jeszcze myślał, że uniknie kary podał się za swojego krewnego. Ale i to nie wyszło.

- Podczas zatrzymania i przesłuchania mężczyzna, jak się okazało, podawał dane swojego krewnego myśląc, że w ten sposób wyprowadzi w pole śledczych i uniknie odpowiedzialności za kierowanie pojazdem mechanicznym nie posiadając do tego uprawnień. Porzucenie skradzionego w Magnuszewicach samochodu tłumaczył natomiast tym, że nie spełniało jego oczekiwań pod względem technicznym. Ostatecznie sprawca okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, odbywał także karę pozbawienia wolności za tego rodzaju działalność przestępczą – informuje policja w Jarocinie, która prowadziła dochodzenie w sprawie tych kradzieży.

32-latek usłyszał zarzuty dotyczące krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu, kradzieży pojazdu oraz podania fałszywych danych. Oraz za kradzież roweru.

A że ma na koncie już więzienia za podobne czyny – teraz grozi mu 7,5 roku więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Skradzione i porzucone pojazdy zostały zwrócone prawowitym właścicielom.

Najprzystojniejsi aktorzy z czasów PRL-u. Rozpoznasz ich wszystkich?

Pytanie 1 z 10
Kto to jest?
Stanisław Mikulski