Kalisz. Free Shop zamieni się w tzw. Charity Shop

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

SPOŁECZNE

Kalisz. Free Shop zamieni się w tzw. Charity Shop

2024-05-21 11:30

Free Shop dla Ukraińców, który powstał w Galerii Tęcza w Kaliszu zamieni się w tzw. Charity shop. To oznacza, że zakupy będzie mógł tam zrobić każdy z nas i to za niewielką cenę.

To jedyne takie miejsce w regionie. Mowa o Free Shopie dla Ukraińców, który dwa lata temu powstał w Galerii Tęcza w Kaliszu. Ukraińcy otrzymali tu m.in. pomoc rzeczową. Niebawem Free Shop zamieni się w tzw. Charity Shop.

Free Shop przyjął się bardzo dobrze. Nawet nie wiem kiedy minęły dwa lata. Z Free Shopu skorzystało około 10 tys. osób. Najgorsze te chwile to były początki wojny, kiedy czekał tu kordon ludzi. Ta formuła powoli zmienia się. Od końca maja rejestrujemy spółkę non profit, która będzie obsługiwała nie tylko Ukraińców, ale i Polaków - mówi nam Tomasz Jeżyk, szef fundacji Bread of Life, która sklep prowadzi.

W Charity Shopie za symboliczną kwotę będzie można nabyć ubrania lub inne rzeczy. Środki zostaną przekazane podopiecznym fundacji, którzy chcą się usamodzielnić.

Jeżeli ktoś posiada ciuchy w dobrym stanie i nie wie co z nimi zrobić, może je przekazać do fundacyjnego sklepu. Rzeczy można przynosić w każdy wtorek i czwartek od 17.00 do 20.00.

Polscy aktorzy i ich legendarne role

Pytanie 1 z 8
Rozpoznawalność przyniosła mu rola Hansa Klossa w serialu "Stawka większa niż życie