okl

i

Autor: OKL w Gołuchowie

Konkurs

Musi zaczynać się na literę "O" - OKL w Gołuchowie ogłosił konkurs na imię dla źrebaka

2024-06-05 10:20

Musi zaczynać się na literę "O". Najlepsza propozycja zostanie nagrodzona. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie ogłosił właśnie konkurs na imię dla konika polskiego. Źrebak urodził się w kwietniu w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt.

Urodził się w kwietniu - teraz czas, by nadać mu imię. Zaglądamy do Pokazowej Zagrody Zwierząt w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. 2 miesiące temu na świat przyszedł tam konik polski. Źrebak na razie nie ma imienia, ale to wkrótce się zmieni. OKL ogłosił właśnie konkurs na imię dla konika.

Celem konkursu jest propagowanie gatunku konika polskiego. Jego przodkiem był tarpan - dziki koń występujący dawnej na terenach Polski, obecnie gatunek wymarł. Nasz źrebak urodził się 3 kwietnia 2024 roku w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Jego mamą jest klacz o imieniu Ostróżka. Imię więc musi być męskie i zaczynać się na literę „O”, od pierwszej litery imienia matki - informuje OKL w Gołuchowie. 

Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to wyślijcie je do 16 czerwca do gołuchowkiego ośrodka. Możecie zrobić to za pomocą TEGO FORMULARZA. Można maksymalnie zgłosić dwa imiona. Nagroda czeka. Wynik ogłoszony zostanie 18 czerwca, a upominki zostaną wręczone zwycięzcy podczas Festiwalu Lasu. Ten zorganizowany zostanie 23 czerwca. 

Sonda
Lubisz konie?