Kalisz. Choinka znów stanie na Prośnie

i

Autor: mraj Choinka na Prośnie w 2022 roku

CHOINKA NA PROŚNIE

Kalisz. Choinka znów stanie na Prośnie

2023-12-13 9:36

To jedyna taka choinka w Polsce. I znów stanie na rzece Prośnie w Kaliszu. Już po raz 10. odbędzie się piknik rodzinny „Choinka na Prośnie”. Impreza już w najbliższą sobotę, 16 grudnia na placu przy kaliskim Teatrze. Początek o 11.00.

To impreza, która od wielu lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kaliszan. Mowa o pikniku rodzinnym „Choinka na Prośnie”, podczas którego płetwonurkowie wodują choinkę w Prośnie. Wydarzenie organizuje Kaliski Klub Wodny Fala, Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski i Nadleśnictwo Kalisz. Mówi nam Bogdan Olejnik, jeden z organizatorów pikniku.

Sekcja płetwonurków od wielu lat właśnie w okresie przedświątecznym stawiała choinkę pod wodą, ale to widziały tylko te osoby, które pod tę wodę w grudniu się zanurzały. Powstał pomysł, żeby pokazać taką choinkę wszystkim mieszkańcom Kalisza.

Organizatorzy zachęcają również do wspólnego dekorowania świątecznego drzewka. Dodaje Bogdan Olejnik.

Przede wszystkim chodzi o to, żeby dzieci mogły też ubrać taką dużą choinkę. I mamy taki apel, żeby było jak najwięcej ozdób ekologicznych, przygotowanych własnoręcznie przez dzieci. I żeby ta udekorowana choinka cieszyła mieszkańców Kalisza przez kolejne tygodnie.

Oprócz tego na uczestników czekają konkursy, ciepłe posiłki i inne atrakcje.

Kalisz. Choinka znów stanie na Prośnie

i

Autor: organizatorzy

Czy znasz tytuły wszystkich filmów puszczanych w święta?

Pytanie 1 z 16
Z jakiego filmu pochodzi ten kadr?
Kogel mogel i Kogel mogel 2 Polsat 2020