Kalisz. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z muzyką? Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza!

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

EDUKACJA

Kalisz. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z muzyką? Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza!

2024-04-29 15:20

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Henryka Melcera w Kaliszu zaprasza w swoje progi. Właśnie trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025. Kandydaci do szkoły I stopnia mogą składać dokumenty do 9 maja.

Szkoła prowadzi naukę gry na 18 instrumentach m.in. na fortepianie, gitarze, perkusji, czy wiolonczeli. Nauka w szkole muzycznej pierwszego stopnia odbywa się dwóch cyklach sześcioletnim i czteroletnim.

Kształcenie w cyklu sześcioletnim dedykowane jest dzieciom młodszym, które w szkole podstawowej uczęszczają do klas 1-3. Stąd też przez pierwsze trzy lata dzieci oprócz gry na instrumencie, mają zajęcia z podstaw rytmiki i kształcenia słuchu - mówi nam Magdalena Nowak, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Kaliszu. 

Kształcenie czteroletnie dedykowane jest dzieciom starszym. Dodaje Magdalena Nowak.

Dzieci starsze, które kształcą się w cyklu czteroletnim tę samą materię, treść nauczania mają skompensowaną w zajęciach z kształcenia słuchu. Są to już klasyczne zajęcia kształcące zarówno słuch, jak i głos.

By zostać uczniem szkoły muzycznej, najpierw trzeba przejść badanie przydatności.

Trzeba wybrać swoją ulubioną piosenkę i nauczyć się ją śpiewać. Bardziej dbamy o jakość wykonania niż o trudne niuanse wykonawcze. Trzeba też wysłuchać dźwięki grane przez nauczyciela i je powtórzyć głosem, a także powtórzyć rytm grany przez nauczyciela - tłumaczy Magdalena Nowak

Badanie przydatności kandydatów do nauki w PSM I st. odbędzie się w dniach 10-11 maja. Obecnie w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu uczy się blisko 300 uczniów. Pracuje 56 nauczycieli.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziecie TUTAJ

Muzyka lat 90 na świecie - zobacz czy ich pamiętasz?

Pytanie 1 z 7
Z którym miastem związany jest styl muzyczny grunge