bieg

i

Autor: pixabay

SPORT

Kalisz. Będzie można pobiegać w nocy. Przed nami 6. Półmaraton Nocny BURSZTYNOWA HELENA

2024-05-21 8:00

Blisko 400 chętnych już jest. A miejsc jest w sumie 600. Trwają zapisy do 6. kaliskiego Półmaratonu Nocnego "Bursztynowa Helena". Bieg odbędzie się 29 czerwca.

To będzie już szósty kaliski Półmaraton Nocny "Bursztynowa Helena".

​Odbędzie się 29 czerwca. Start o 22.00. A koniec około 2 w nocy - już 30.

Zapisy wciąż trwają. Blisko 400 osób jest już na liście. A ta ma limit - 600, dlatego, jeśli macie ochotę na nocne bieganie, to im szybciej się zapiszecie tym macie większą pewność, że miejsce będzie.

Jak zawsze do pokonania będzie dokładnie 21,0975 km.

Zgodnie z regulaminem biegu:

[...]

5. Trasa będzie oznaczona co kilometr.

6. W dn. 29 czerwca od godz. 21:45 do 30 czerwca do godz. 02:30 – trasa będzie częściowo zamknięta dla ruchu kołowego, a częściowo ruch pojazdów będzie odbywać się przy ograniczonym ruchu kołowym.

7. Punkty z wodą będą usytuowane na wys. ok. 5, 9, 14 i 18 km.8. Start odbywać się będzie w określonych strefach startowych, adekwatnych do aktualnych możliwości biegowych zawodnika. [...]

9. Pomiar czasu. Klasyfikacja generalna i wiekowa odbywać się będzie na podstawie czasów netto – wg pomiaru elektronicznego, prowadzonego przez www.foxter-sport.pl - liczonych od przekroczenia linii startu. Wyjątkiem jest pierwszych 50 osób przekraczających linię mety, które klasyfikowane będą wg czasu brutto.

10. Limit czasu – 3 godziny. Po przekroczeniu tego limitu uczestnicy zobowiązani są do natychmiastowego zejścia z trasy biegu i dojechania do mety samochodem technicznym z napisem KONIEC BIEGU. Zawodnicy, którzy po upływie regulaminowego czasu pozostaną na trasie i nie wsiądą do samochodu technicznego, czynią to na własną odpowiedzialność oraz ponoszą za to odpowiedzialność zgodną z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz Kodeksu Cywilnego.

[...]

Organizatorem biegu jest Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy współpracy z Policyjnym Klubem Biegacza przy Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

Szczegóły i link do zapisów znajdziecie TUTAJ

Jadalny czy trujący? Rozpoznasz te grzyby? Sprawdź się w quizie

Pytanie 1 z 10
Boczniaki. Czy są jadalne?
grzyby