Kalisz: 95-latek uwierzył w zmyśloną historię o wypadku. Stracił pieniądze

i

Autor: pixabay

Kalisz: 95-latek uwierzył w zmyśloną historię o wypadku. Stracił pieniądze

2022-11-23 13:19

Oszuści nie śpią i wciąż wymyślają różne sposoby, by wyłudzić pieniądze od osób starszych. Tym razem ich celem stał się 95-letni kaliszanin. Senior uwierzył w zmyśloną historię o tym, że jego syn spowodował wypadek. By uniknąć kary, potrzebne są pieniądze. Mężczyzna stracił ponad 26 tysięcy złotych.

Pomimo nieustannie prowadzonych akcji informacyjnych i profilaktycznych, niestety nadal dochodzi do oszustw na szkodę osób starszych. Tym razem do 95-letniego mieszkańca Kalisza zadzwonił mężczyzna, który podszył się pod funkcjonariusza Policji i poinformował seniora, że jego syn spowodował wypadek, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. 

Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję, która została uzgodniona z prokuratorem. W przeciwnym razie sprawca wypadku trafi do więzienia na 8 lat.

Mówi st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Niestety, senior uwierzył w zmyśloną historię i przekazał oszustom ponad 26 tysięcy złotych.

Pieniądze wręczył obcemu mężczyźnie, który zapukał do drzwi jego mieszkania. Kiedy senior zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił Policję.

Dodaje policjantka

Funkcjonariusze cały czas apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi. Jednocześnie przypominają, że policjanci NIGDY NIE ŻĄDAJĄ GOTÓWKI. W sytuacji, gdy ktoś telefonicznie prosi nas o pieniądze, najprawdopodobniej jest oszustem. W momencie, gdy mamy podejrzenia, że dzwoni do nas oszust, powinniśmy szybko zakończyć rozmowę telefoniczną. W takim przypadku warto skontaktować się z najbliższą rodziną i sprawdzić informację, (np. o wypadku bliskiej osoby) którą ktoś przekazał nam telefonicznie.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?