Kaliski oddział Fundacji Bread of Life wykupi rodzinę, która pracuje w cegielni w Pakistanie

i

Autor: Tomasz Jeżyk/ arch. prywatne

SPOŁECZNE

Kaliski oddział Fundacji Bread of Life wykupi rodzinę, która pracuje w cegielni w Pakistanie

2024-01-03 12:23

Kaliski oddział Fundacji Bread of Life organizuje pomoc dla rodzin, które mają dług względem muzułmanów i pracują w cegielni w Pakistanie. Właśnie udało się zebrać potrzebną kwotę na wykup jednej z rodzin.

Jesienią ubiegłego roku przedstawiciele Bread of Life w Kaliszu odwiedzili Pakistan. Wtedy udało się ufundować drzwi mieszkającym i prześladowanym tam chrześcijanom. Teraz fundacja podjęła działania, by wykupić rodziny, które pracują w cegielni. Właśnie udało się zebrać 5 tysięcy złotych. Dzięki temu uda się pomóc jednej z rodzin.

Niebawem wylatujemy i jedziemy dobić targu, bo niestety tak to wygląda, że negocjujemy ceny za osobę w rodzinie cztero lub, w tym przypadku sześcioosobową, którą chcemy w tym przypadku uwolnić z cegielni – mówi nam Tomasz Jeżyk, szef kaliskiego oddziału Fundacji Bread of Life.

Później te osoby będą mogły podjąć pracę w szwalni prowadzonej przez pakistański oddział fundacji Bread of Life, a dzieci będą mogły rozpocząć naukę w tamtejszej szkole. Fundacja chce wykupić jak najwięcej rodzin, bo każda z nich to inna historia i dramaty ludzi. Dodaje Tomasz Jeżyk.

Chcę uzmysłowić wszystkim, że dzieci tam nie podejmują obowiązku szkolnego tylko pracują w cegielni na swoje wyżywienie lub na spłatę długów swoich bliskich, a te cegły nie są lekkie. Zdarzają się też nieszczęśliwe wypadki, ale takimi rzeczami nikt tam się nie przejmuje.

Zbiórka na wykup rodzin w Pakistanie prowadzona jest cały czas. Link do niej znajdziecie TUTAJ

To nie jedyne działania kaliskiego oddziału Fundacji Bread of Life w Pakistanie. Kilka lat temu udało się zakupić maszyny do szycia, które dziś w pakistańskim oddziale są używane m.in. przez kobiety, które uciekają przed prześladowaniami. Pakistański oddział Bread of Life sprzedaje te produkty, by móc utrzymać te kobiety.