Edukacja

KALISKI FESTIWAL NAUKI już w marcu - co będzie się działo?

2024-02-13 10:12

To wydarzenie ma pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły i ścieżki kariery. W Kaliszu od 19 do 22 marca odbędzie się I Kaliski Festiwal Nauki. Skierowany jest głównie do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół, uczelni oraz pracodawców w naszym regionie.

Kalski Festiwal Nauki ma zastąpić orgaznizowane dotychczas Targi Edukacyjne, których formuła nie do końca się sprawdziła. Uczniowie przez kilka dni będą mieli możliwość uczestnictwa w różnych atrakcyjnych pokazach, dyskusjach czy prezentacjach. Przede wszystkim promowane będą kierunki techniczne. 

Będą różnego rodzaju pokazy i zabawy naukowe. Będą również stoiska naukowe szkół średnich i uczelni wyższych. Swoją obecność będzie miał również Klub Młodych Odkrywców. W ramach festiwalu zaplanowane są doświadczenia, eksperymenty, wykłady, warsztaty i debaty - mówi prezydent miasta Krystian Kinastowski.

Chcemy pokazać młodzieży, że oprócz wiedzy encyklopedycznej najistotniejszy jest właśnie ten warsztat, debata, rozmowa, dotknięcie, poczucie, eksperyment - właśnie o to w tym wszystkim chodzi - dodaje Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą miasta Kalisz, Uniwersytetu Kaliskiego, Starostwa Powiatowego, Wielkopolskiego Klastra Lotniczego i kaliskich rzemieślników. Festiwal będzie składał się z trzech modułów: medycznego, technicznego i społecznego. Główny dzień festiwalu odbędzie się 21 marca i zorganizowany zostanie na Kampusie Uniwersytetu Kaliskiego. Wydarzenia towarzyszące odbędą się w pozostałe dni. Będą to między innymi drzwi otwarte w kaliskich szkołach średnich i na Uniwersytecie Kaliskim czy warsztaty z doradztwa zawodowego.

Zapisy na wydarzenia festiwalowe ruszą 21 lutego. Formularz rejestracyjny oraz szczegółowy regulamin znajdziecie TU -> https://uniwersytetkaliski.edu.pl/festiwal/

festiwal

i

Autor: Miasto Kalisz