gołuchów

i

Autor: OKL/zwycięzca ubiegłorocznej edycji konkursu w kategorii „dorośli”

Gawędziarze poszukiwani! ​Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie organizuje konkurs BAJARZE Z LEŚNEJ POLANY

2024-02-12 12:45

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Konkurs skierowany jest do osób, które w sposób nietuzinkowy potrafią opowiadać o lasach.

Krasomówczy konkurs jest propozycją dla gawędziarzy potrafiących w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Będzie to już 17. edycja zabawy.

Siedemnasta edycja konkursu wypada w jubileuszowym roku 100-lecia Lasów Państwowych. Liczymy, że i tym razem nie zabraknie gawęd z historią w tle. U podstaw organizacji konkursu leżą szerzenie wiedzy, budowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody oraz zachęcanie do częstego korzystania z uroków polskich lasów. Do udziału zachęcamy wszystkich miłośników lasu. Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkół średnich do 19. roku życia oraz dorośli - informuje Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Do konkursu należy zgłosić nagranie, na którym uczestnik opowiada autorską gawędę. Najlepsi swoje opowiadania przedstawią na żywo podczas finału, który odbędzie się 21 marca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.Czas na zgłoszenia jest do 15 lutego.