pies

i

Autor: Unsplash

Zwierzęta

Jeśli zabieracie psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go!

2023-06-07 9:00

Podczas jazdy samochodem, pies nie może biegać po całym aucie - przypomina wielkopolska policja. Na ich Facebooku znajdziemy film, w którym funkcjonariusze szczegółowo tłumaczą, jak najlepiej przewozić czworonogi.

Jeśli zabieracie z sobą psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go - apeluje wielkopolska policja. Najlepiej przewozić czworonoga w transporterze. Nie może on biegać w trakcie podróży po całym aucie.

- Pies może przysłonić widoczność. W razie gwałtownego hamowania czy stłuczki, prawo fizyki zadziała na niekorzyść pupila, który może przelecieć przez wnętrze samochodu i poważnie ucierpieć, a nawet przyprawić o kontuzję innych pasażerów ruchu drogowego

mówi Izabela Czerwińska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji. I dodaje, że w polskim prawie nie ma szczegółowych wytycznych dotyczących przewozu zwierząt domowych w aucie.

- Warto jednak zwrócić uwagę na artykuł 3. ustawy prawo o ruchu drogowym, w którym jest mowa o tym, że każdemu uczestnikowi ruchu drogowego zabrania się wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie w ruchu drogowym.

Na Facebooku wielkopolskiej policji znajdziemy film, w którym szczegółowo funkcjonariusze tłumaczą, jak najlepiej przewozić czworonogi.

Źródło: Jeśli zabieracie psa na wycieczkę samochodem, koniecznie zabezpieczcie go!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE