przebudowa główny rynek kalisz

i

Autor: fot. mn/eska.pl Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

inwestycje

Główny Rynek w Kaliszu na koniec wakacji?

2023-06-26 11:12

Ma być gotowy do końca sierpnia, a prace – zdaniem władz miasta – przyspieszają. Przebudowa Głównego Rynkyu w Kaliszu i ulicy Kanonickiej trwa w najlepsze i potrwa jeszcze co najmniej do końca wakacji.

31 sierpnia to prawdopodobna data zakończenia prac wokół ratusza. Taki termin podano m.in. w dokumentach dla radnych. W sprawozdaniu z działalności między sesjami Rady Miasta czytamy: „Przebudowa Głównego Rynku wraz z ul. Kanonicką w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja centrum miasta Kalisza” – planowany termin 31.08.2023r.”. Według prezydenta miasta taki termin „jest realny”:

- Prace na rynku przyspieszają, uporaliśmy się ze wszystkimi problemami. Przyspieszają też prace na Kanonickiej. Faktycznie były wstrzymane w pewnym momencie ze względu na kolizję z kanalizacją deszczową. Teraz wykonywana jest podbudowa. Wiemy, że wykonawca zatrudnił kolejną ekipę do prac posadzkowych. Przed ratuszem skompletowany jest material na całą budowę

- mówi Krystian Kinastowski. Prezydent miasta dodaje, że budowa nie może trwać w nieskończoność:

- Wykonawca złożył wnioski, z których obiektywnie wynika, że termin powinien być przesunięty, ale nie będziemy go przedłużać w nieskończoność. To musi wynikać z dokumentów przedstawionych przez wykonawcę.

Modernizacja Głównego Rynku trwa od blisko roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE