przebudowa główny rynek kalisz

i

Autor: fot. mn/eska.pl Przebudowa Głównego Rynku w Kaliszu

inwestycje

Główny Rynek w Kaliszu na koniec wakacji?

2023-06-26 11:12

Ma być gotowy do końca sierpnia, a prace – zdaniem władz miasta – przyspieszają. Przebudowa Głównego Rynkyu w Kaliszu i ulicy Kanonickiej trwa w najlepsze i potrwa jeszcze co najmniej do końca wakacji.

31 sierpnia to prawdopodobna data zakończenia prac wokół ratusza. Taki termin podano m.in. w dokumentach dla radnych. W sprawozdaniu z działalności między sesjami Rady Miasta czytamy: „Przebudowa Głównego Rynku wraz z ul. Kanonicką w ramach zadania pn.: „Rewitalizacja centrum miasta Kalisza” – planowany termin 31.08.2023r.”. Według prezydenta miasta taki termin „jest realny”:

- Prace na rynku przyspieszają, uporaliśmy się ze wszystkimi problemami. Przyspieszają też prace na Kanonickiej. Faktycznie były wstrzymane w pewnym momencie ze względu na kolizję z kanalizacją deszczową. Teraz wykonywana jest podbudowa. Wiemy, że wykonawca zatrudnił kolejną ekipę do prac posadzkowych. Przed ratuszem skompletowany jest material na całą budowę

- mówi Krystian Kinastowski. Prezydent miasta dodaje, że budowa nie może trwać w nieskończoność:

- Wykonawca złożył wnioski, z których obiektywnie wynika, że termin powinien być przesunięty, ale nie będziemy go przedłużać w nieskończoność. To musi wynikać z dokumentów przedstawionych przez wykonawcę.

Modernizacja Głównego Rynku trwa od blisko roku.