RPD

i

Autor: Biuro Rzecznika Praw Dziecka

Dzieci będą doradzać Rzecznikowi Praw Dziecka - trwa poszukiwanie młodych ekspertów

2024-06-21 10:12

Można zostać doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Warunek? Trzeba być dzieckiem. Trwa nabór do Rady Dzieci i Młodzieży, która stanie się organem eksperckim dla Rzecznika Praw Dziecka Moniki Horny-Cieślak.

Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak szuka młodych osób w wieku od 7 do 18 lat, które zostałby jej doradcami. Do końca czerwca trwa nabór do Rady Dzieci i Młodzieży, która stanie się organem eksperckim dla rzeczniczki. Poszukiwane są osoby, które wykazują się działalnością społeczną na rzecz ochrony praw dziecka - adekwatną do wieku.

Słuchanie Waszego głosu, korzystanie z Waszych doświadczeń i spostrzeżeń jest dla mnie niezwykle ważne. Radę stworzą młode osoby dla młodych osób. Taka jest idea i sens. To młodzi podejmują decyzję, z jakim problemem czy wyzwaniem chcą się zmierzyć. My, dorośli, nie narzucamy swojej narracji. Jesteśmy natomiast i towarzyszymy osobom młodym - mówi Rzecznik Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.

To wyjątkowy organ opiniodawczo-doradczy. To też szansa na podjęcie aktywności społecznej oraz czynienie dobra na rzecz innych. Będziemy działać na rzecz ochrony praw dziecka, ale też głośno mówić, co dla nas ważne - dodaje Jan Gawroński, społeczny zastępca Rzeczniczki Praw Dziecka.

Kandydatury należy wysłać do Biura RPD w formie elektronicznej na adres: rpd@brpd.gov.pl bądź pisemnie na adres: ul. Chocimska 6, 00-791 Warszawa.

Rada Dzieci i Młodzieży jest powoływana do życia po raz pierwszy w historii istnienia urzędu Rzecznika Praw Dziecka, czyli od 2000 roku. Nabór - przypominamy - trwa do 30 czerwca.

plakat

i

Autor: Biuro Rzecznika Praw Dziecka
Sonda
Czy polskie dzieci mają wystarczające wsparcie psychologiczne w szkołach?